Skip to content
Home » Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym (PRP)

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym (PRP)

Zabieg polegający na ostrzykiwaniu bogatopłytkowym osoczem, pozyskanym z krwi własnej pacjenta, określonych rejonów skóry, w celu uruchomienia procesów regeneracyjnych. Dzięki temu uzyskujemy efekt rewitalizacji skóry. Zabieg, jako jedyny, ma naukowo udowodnione korzystne działanie wspomagające terapię farmakologiczną u pacjentów z problemem łysienia androgenowego i przewlekłego łysienia telogenowego (mezoterapia PRP owłosionej skóry głowy).

Mezoterapia PRP wiąże się z konicznością pobrania od pacjenta niewielkiej objętości krwi, która następnie jest wirowana w specjalnej wirówce. W trakcie tego procesu krew ulega rozdzieleniu na poszczególne frakcje, w tym koncentrat płytek krwi w osoczu.

Poza szerokim wykorzystywaniem osocza bogatopłytkowego w dermatologii (m. in. mezoterapia owłosionej skóry głowy, mezoterapia skóry twarzy tzw. „wampirzy lifting”, ostrzykiwanie rozstępów czy blizn) ma ono również swoje zastosowanie w ortopedii w leczeniu m. in. przewlekłych zespołów bólowych będących następstwem przeciążenia ścięgien.